به منظور تهیه و تدوین طرزالعمل معاملات و مراسلات الکترونیکی در وزارت تحصیلات عالی، کمیته ای تحت ریاست معین مالی و اداری تشکیل و تدویر جلسه نمود.

sreu_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۹:۱۴
طظیسی

در این جلسه نخست محترم نوراحمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی الکترونیک سازی معاملات و مراسلات را بخش اساسی حکومت داری الکترونیکی خوانده و تطبیق این سیستم را در تأمین شفافیت، سرعت کار، پاسخگویی، عدالت و سایر مؤلفه های توسعه ارزنده و ضروری خواند.

معین مالی و اداری با استماع نظریات و پیشنهادات اعضای کمیته هدایت داد که تا در مدت یک هفته ساختار طرزالعمل معاملات و مراسلات الکترونیکی آماده و جهت اقدامات بعدی ارايه گردد.

در این جلسه همچنان به دفتر سخنگوی وزارت تحصیلات عالی نیز وظیفه داده شد که برنامه های آگاهی دهی را جهت آماده سازی کارمندان بخش های مختلف وزارت تحصیلات عالی و واحد های دومی این وزارت بخاطر استفاده موثر از این سیستم راه اندازی نماید.

قابل ذکر است که به اساس ماده 31 قانون معاملات الکترونیکی و امضای الکترونیکی، برای وزارت خانه ها و ادارات دولتی حق داده شده است تا به منظور تطبیق بهتر احکام این قانون با همکاری ادارات ذیربط مقرره ها را پیشنهاد و لوایح و طرزالعمل ها را وضع نماید.

با تدوین و تطبیق طرزالعمل معاملات و مراسلات الکترونیکی در وزارت تحصیلات عالی روند کاری این وزارت تسریع گردید و سهولت های زیادی در زمینه به وجود خواهد آمد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۹:۹
Background image

فراخوان

قابل توجه پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی کشور!

قرار است سمینار بین المللی به مناسبت ۵۸۰ مین سال تولد، امیر الکلام میرنظام الدین علی شیرنوایی برگزار گردد. از استادان، محققان و. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۴:۴۰
Background image

پیام هیأت رهبری پوهنتون تعلیم تربیه شهید استاد ربانی به مناسبت روزجهانی تعلیم تربیه

آموزش و یاد گیری پروسه یی است که آدمی را برای حیات آماده میسازد. انسان ازکودکی

از طریق آموزش ،جریان انطباق با محیط را تحقق میبخشد وبا جنبه های مختلف فرهنگ آشنا میشود. جوانان نیروی فکری. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۹:۳۲
Background image

جلسه کمیسیون نشراتی

اعضای کمیسیون نشراتی پوهنتون تعلیم وتربیه شهید استاد ربانی به صورت ماهوار پیرامون طی مراحل اثرهای تالیفی، مقالات علمی، وسایر موضوعات نشراتی استادان جلسات منظم و دوامدار در پرتو رهنمودها. . .

BACK TO NEWS