مجلس مشترک هیأت رهبری پوهنتون وهیأت محترم وزارت تحصیلات عالی ا.ا.ا

sreu_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۷/۵ - ۹:۳۲
hhh

روز یکشنبه تاريخ 4 میزان سال ۱۴۰۰، مجلس هیأت پوهنتون تعلیم و تربیه کابل و هیأت محترم وزارت تحصیلات عالی ا.ا.ا در رابطه به اهداف و برنامه های امارت اسلامی در تالارعمومی این پوهنتون برگزار گردید. دراین مجلس محترم پوهاند جمشيدخان رشيدی معاون امورعلمی پوهنتون، محترم پوهندوی عبدالخالق حیدری معاون امور مالی و اداری پوهنتون، محترم پوهنيار سيد هاشم امین رئیس پوهنځی علوم اسلامی، محترم استاد حامد یعقوبی نماینده فوق العاده وزارت تحصیلات عالی، محترم شیخ حضرت شاه محمد، محترم دلاور سیلاب مسؤل ریاست نشرات وزارت تحصیلات عالی ا.ا.ا، روسای پوهنځی های نه گانه، استادان، کارمندان بخش اداری و کارکنان پوهنتون حضور داشتند.

در ابتدا مجلس با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید سپس محترم پوهنيار سيد هاشم امین به نماینده‌گی پوهنتون تشریف آوری هیأت اعزامی وزارت تحصیلات عالی را خیر مقدم گفته و به استادان و منسوبین پوهنتون معرفی کردند. در ادامه محترم شیخ حضرت شاه محمد آزادی و تحولات عظیم مردم افغانستان را به همه مبارک باد گفته و خاطر نشان ساختند که تمام مشکلات موجوده در نهاد های تحصیلی را با در نظر داشت پالیسی که از جانب ا.ا.ا در نظر گرفته است رفع خواهد شد و از استادان و منسوبین پوهنتون خواستند که دست به دست هم داده تا برای شگوفایی کشور کادرهای متخصص و ورزیده را تربیت نماییم. به تعقیب آن محترم دلاور سیلاب مسؤل ریاست نشرات وزارت تحصیلات عالی در رابطه به تقویت اقتصادی افغانستان صحبت نموده و فرمودند که افغانستان از لحاظ معادن غنی ترین کشور در دنیا به شمار میرود و باید در این راستا متخصصان بیشتر تربیت شود، همچنان یادآور شدند که نباید اجازه دهیم تا دنیای کفری افکار جوانان ما را مخشوش سازند و نگذاریم که استعدادها را فرار دهند.

در اخیر محترم داکتر مزمل اسلامی استاد پوهنځی علوم اسلامی  این پوهنتون در جریان صحبت های شان حمایت خویش را از دولت جدید اظهار کردند و نظام ا.ا.ا را به خیر و فلاح مردم و کشور دانستند و به نماینده گی استادان از هیأت مذکور خواستند که دورس نهادهای تحصیلی را اجازه دهند و بیشتر از این دروس محصلان را معطل قرار ندهند تا پوهنتون های کشور عملاً تدریس خویش را آغاز نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۵ - ۱۴:۲۳
Background image

در جریان سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا به کشور ازبکستان نشستی میان وزیر تحصیلات عالی افغانستان و وزیر تحصیلات عالی و متوسطه مسلکی کشور ازبکستان برگزار شد.

روز گذشته دهم ربیع الاول ۱۴۴۳هـ ق هیئتی بلند پایه دولتی تحت ریاست محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرا به کشور دوست ازبکستان سفر یک روزه نمودند.

 در نشست یاد شده وزرای تجارت،. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۵ - ۱۴:۲۱
Background image

مجمع عمومی پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی برگزار گردید

وضعیت موجود، ایجاب معیارهای علمی ای را می کند که افغانستان را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد.

 این مطلب را شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در مجمع عمومی پوهنتون ها و. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۵ - ۱۴:۱۴
Background image

شورای عالی تحصیلات عالی، به ریاست شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی برگزار گردید.

 

در این شورا که معینان وزارت تحصیلات عالی، رییسان پوهنتون های مرکز و نمایندگان وزارت های مالیه، معارف، اقتصاد و کار و امور اجتماعی حضور داشتند، روی ضرورت ایجاد برنامه های فوق لیسانس. . .

BACK TO NEWS