نشست همکاری میان پوهنتون تعلیم وتربیه شهیداستاد ربانی و انجمن دیده بان میحط زیست افغانستان

sreu_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۹:۱
fgfg

روز دوشنبه تاریخ ۱۷جوزا۱۴۰۰، نشست همکاری پوهنتون تعلیم وتربیه شهید استاد ربانی و انجمن دیده بان میحط زیست افغانستان به منظور ایجاد باغچه تحقیقی و تجربوی برای دیپارتمنت های میحط زیست و بیولوژی در نظر گرفته شده است که در آن آزمایش نباتات، درختان مختلف و گلخانه شامل این پروژه می‌باشد. در این نشست محترم پوهنوال لیلما شریفی یما رئیس پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی، محترم پوهاند جمشید خان رشیدی معاون امور علمی پوهنتون و از جانب انجمن دیده بان میحط زیست، محترم احمد صمیم هوشمند رئیس دیده بان میحط زیست افغانستان، محترم نیکزاد بهنام مسؤول آگاهی عامه این انجمن، محترم محمد سلیمان قادری متخصص محیط زیست محترم نورین گوهری مسؤول بخش مالی انجمن و تعدادی همکاران شان حضورداشتند.

ابتدا رئیس پوهنتون، تشریف آوری رئیس انجمن دیده بان میحط زیست افغانستان را با همکاران شان خوش آمدید گفتند و درجریان صحبت های شان از اقدام نیک و آکادمیک آن اداره اظهارامتنان نموده و خاطر نشان ساختند هرآنچه در توان این اداره باشد دریغ نخواهند کرد و از هیأت مذکور خواستند که در این زمینه لابراتوار تحقیقات علمی نیز برای دیپارتمنت محیط زیست در نظر داشته باشند. متعاقباً محترم پوهاند جمشید خان رشیدی معاون امور علمی پوهنتون نیز در رابطه به ضرورت و مؤثریت باغچه تحقیقات علمی نظریات خویش را ابراز نموده، تأکید کردند که باغچه مذکور باید مطابق نورم های استندر جهانی اعمار گردد تا مشکلات دیپارتمنت محیط زیست این پوهنتون و سایر پوهنتون های افغانستان مرفوع گردد. در اخیر محترم صمیم هوشمند رئیس دیده بان محیط زیست افغانستان هم در رابطه به موضوع معلومات دادند و نقشه باغچه تحقیقات علمی که در صحن این پوهنتون اعمار میگردد با هیأت رهبری پوهنتون در میان گذاشتند و اطمینان دادند که باغچه مذکور را با معیارهای بین المللی دیزاین شده است. در اخیر مجلس فیصله بر آن شد تا آمرین دیپارتمنت های محیط زیست و بیولوژی روی موضوع تمرکز بیشتر نموده تا نظریات و پیشنهادات تخصصی خویش را با مسؤولین دیده بان محیط زیست افغانستان شریک سازند تا کارعلمی این پروژه آغاز گردد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۹ - ۱۳:۵۶
Background image

۲۶جوزا ۱۴۰۰ وزارت تحصیلات عالی

کمیته موظف حل مشکلات قانونی فرا راه ایجاد و فعالیت پوهنتون های بین المللی در کشور، تشکیل جلسه داده و روی موضوعات مطرح شده بحث و تبادل نظر نمودند.

در این جلسه که از طریق ویدیو کنفرانس. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۱۴:۵۹
Background image

بازدید نماینده موسسه (AHEAD ) و آمر انسجام خدمات محصلان وزارت تحصیلات عالی از آمریت انسجام خدمات محصلان پوهنتون تعلیم وتربیه شهید استاد ربانی.

محترم تمنا فقیری آمر انسجام خدمات محصلان وزارت تحصیلات عالی ومحترم هوگی سادات نماینده موسسه AHEAD ، روز دوشنبه مورخ ۲۴/۳/۱۴۰۰ از آمریت انسجام خدمات محصلان بازدید به عمل آوردند.

در. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۱۴:۵۷
Background image

اعلان فاتحه

نسبت وفات پروفیسور شاه ولی الله عطایی کاکړ پدر محترم پوهندوی دکتور محمد ولی حنیف استاد پوهنتون تعلیم وتربیه شهید استاد ربانی و رییس نظارت و ارزیابی امور اکادمیک وزارت تحصیلات عالی که. . .

BACK TO NEWS