۶ ثور ۱۴۰۰ وزارت تحصیلات عالی

sreu_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۹ - ۹:۵
sdsdf

از خدمات ارزنده و تلاش های استادان نهاد های تحصیلات عالی که دور اول در تهیه و تکمیل 5 کورس آنلاین که در پلاتفورم edx به نشر رسیده است امروز طی محفلی در وزارت تحصیلات عالی قدرانی بعمل آمد.

در محفلی سپاسگزاری از استادان یاد شده پوهنمل شکریه جمال رئیس تکنالوژی معلوماتی، پوهنوال غلام دستگیر خاورین مشاور معینیت علمی، استادان پوهنتون های مرکز به شکل حضوری و تعدادی از استادان پوهنتون های ولایات از طریق ویدیو کنفرانس شرکت نموده بودند.

نخست پوهنوال غلام دستگیر خاورین مشاور معینیت علمی وزارت تحصیلات عالی گفت که هدف از این برنامه تقدیر از کارنامه های استادانی است که برای اولین بار در پلاتفورم ایدکس کورس های شانرا به سویه پلاتفورم متذکره تهیه و به نشر سپردند.

وی افزود این اولین اقدام و تجربه در عرصه آموزش الکترونیکی بوده و این کورس ها برای معرفی فرهنگ، تاریخ و کلتور افغانی یک ماخذ بسیار خوبی از آدرس افغانستان محسوب می گردد.

سپس پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی گفت که نام استادانی که در تهیه و تکمیل 5 کورس آنلاین در پلاتفورم edx در سال گذشته پیشقدم بودند، در بخش آموزش الکترونیکی در تاریخ تحصیلات عالی به خط زرین ثبت خواهد شد.

معین علمی وزارت تحصیلات عالی خطاب به پوهنتون های کشور گفت که این روند باید انکشاف داده شود و تجارب حاصله از آن با سایر استادان شریک گردد تا سیستم آموزش آنلاین انکشاف یافته و تحصیلات عالی در عرصه متذکره پیشرفت نماید.

موصوف از پوهنتون هرات که به مناسبت 580 مین سالگرد تولد امیرعلی شیر نوایی کورس را برای ایدکس تهیه نموده نیز به قدردانی یاد آوری نمود.

معین علمی وزارت تحصیلات عالی افزود:" بحث آموزش در سطح جهان بسیار به سرعت در حالت تغییر است میتود های کلاسیک آموزش به هیچ صورت ثابت نمی ماند. وی گفت که وضعیت و محیط آموزشی در نهاد های تحصیلات عالی کشور نیز در حال تغییر بوده و تا یک دهه دیگر شاهد پیشرفت ها و انکشافات چشمگیری در این عرصه خواهیم بود" .

پوهنمل بالاکرزی گفت که خوشبختانه تحصیلات عالی افغانستان در عرصه آموزش الکترونیک یک سلسله فعالیت ها را از سال های 1394 به این طرف آغاز کرده بودند که سال پار با شیوع ویروس کرونا الزاماً از پلاتفورم های مختلف آموزش های الکترونیکی استفاده صورت گرفت و اکثریت پوهنتون ها در این عرصه دست آورد های بسیار خوبی داشتند که قابل تمجید بوده و هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی از آنان تشکر می نماید.

در اخیر برای استادان پوهنتون های هرات، بلخ، ننگرهار، شهید استاد ربانی ، شیخ زاید خوست ، رییس تکنالوژی معلوماتی، مشاور معینیت علمی و رییس قبلی ریاست انکشاف برنامه های عملی وزارت تحصیلات عالی تقدیر نامه ها توزیع گردید.

قرار است یک تعداد استادان دیگر نیز که در زمینه تکمیل و نشر کورس های آنلاین در پلاتفورم ایدکس از خود خلاقیت و شایستگی نشان داده اند در آینده مورد تقدیر قرار گیرند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۱۰:۲
Background image

اخذ امتحان ورودی آماده گی تافل

این برنامه که از طرف آمریت خدمات محصلان به همکاری موسسه حمایت از تعلیم وتربیه جوانان (YESSO) راه اندازی شده بود روز یکشنبه مورخ ۱۲ ثور۱۴۰۰، با حضورداشت محترم پوهنوال لیلما شریفی یما. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۹:۵۳
Background image

افتتاح دفتر آماده گی برای ایجاد دیپارتمنت مددکاری اجتماعی

به تاریخ هفتم ثور سال ۱۴۰۰ پوهنځی روانشناسی به کمک تخنیکی موسسه JRS و کمک مالی کمیته ناروی برای افغانستان به مبلغ ( ۴۱۴۶$ آمریکایی) که معادل (۳۲۲۵۵۸) افغانی می گردد، اجناس دفتری آماده و. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۹ - ۹:۵
Background image

۶ ثور ۱۴۰۰ وزارت تحصیلات عالی

از خدمات ارزنده و تلاش های استادان نهاد های تحصیلات عالی که دور اول در تهیه و تکمیل 5 کورس آنلاین که در پلاتفورم edx به نشر رسیده است امروز طی محفلی در وزارت تحصیلات عالی قدرانی بعمل. . .

BACK TO NEWS